Září 2010

Amanda obdivuje Meryl Streep

24. září 2010 v 14:00 | Merylenka
Sexy herečka Amanda Seyfried (24) doufá, že půjde ve stopách světoznámé herečky Meryl Streep (61).
Amanda v poslední době dostala hned několik filmových rolí, jako je například romantické drama "Milý Johne", "Dopisy pro Julii" či thriller Chloe. I přesto tyto úspěšně filmy patří mezi špičku i muzikálová komedie Mamma Mia!, kde si zahrála po boku Meryl Streep. Amanda by si přála zrovna takovou hvězdnou kariéru jako má multi-Oscarová Streep, která zazářila ve filmu Ďábel nosí Pradu.

seyfried.pise.cz

" Chtěla bych být jedna z těch hereček, které si mohou dělat co chtějí", řekla Amanda. " Jeden den bych chtěla být jako Meryl Streep, ale nevím o žádných dalších lidech v brandži, kteří by měli stejný cíl."
Krásná blondýnka také nedávno přiznala, že věří v lásku na první pohled.
" To víš, že ano. Myslím, že je to určitě vzácné, ale myslím, že existuje, řekla Amanda minulý měsíc.
" Láska je složitá, a je tak jednoduché se zamilovat, je komplikovaná, ale zároveň ta nejkrásnější věc na světě. Je dobré být zamilovaná, je dobré o lásce mluvit a také se na lásku před vámi dívat a myslím si, že to je důvod, proč jsou tyto romantické filmy tak důležité."


Adamovksá o Streepové

21. září 2010 v 16:40

Adamovská o Streepové: Každý její nádech a "mlask" se mění


S dabingem začala už devíti letech, v sobotu za něj získala cenu Františka Filipovského. Osobně ji převzít nemohla, měla krátce před vystoupením v divadle. "Když mi volal moderátor Jan Rosák přímo z tamního pódia, seděla jsem právě v maskérně," líčí herečka Zlata Adamovská, která ocenění získala za dabing Meryl Streepové ve filmu Pochyby.
Zlata Adamovská získala „dabingovou“ cenu za roli sestry Belauvier ve filmu Pochyby, kde hlas propůjčila herečce Meryl Streepové.
Zlata Adamovská získala "dabingovou" cenu za roli sestry Belauvier ve filmu Pochyby, kde hlas propůjčila herečce Meryl Streepové.   foto: Marek Navrátil
Co udělá herečka, když se dozví, že právě vyhrála?
Vyběhne na chodbu, aby líp slyšela, a raduje se. Ale měla jsem na to jen pár minut, pak musely všechny osobní emoce pryč, na jeviště nepatří. Až po představení, kdy mi přicházely blahopřejné esemesky, jsem si to pořádně vychutnala.
Jak často Streepovou dabujete?
Vlastně pokaždé. Vím o její kariéře hodně a tiše jí zavidím ty krásné role, dvě i tři do roka.
Meryl Streepová
Meryl Streepová
Zlata Adamovská
Zlata Adamovská
V čem je podle vás výjimečná?
V proměnlivosti, kterou dovedla k dokonalosti. Umí být ženou farmáře, vrcholnou političkou, hloupou nánou i mámou od rodiny. Jediné, co mi na ní vadí, je, že takříkajíc nejde naučit: vždy je jiná. Když někoho dabujete soustavně, máte pocit, že už ho znáte, ale u Streepové to neplatí, pokaždé překvapí. I její nádechy a "mlasky" se mění.

CENY
ZA DABING

Ženský výkon
Zlata Adamovská
Mužský výkon
Tomáš Juřička
Cena za celoživotní mistrovství 
Jana Andresíková
Miriam Kantorková
Jiřina Prokšová

Jaké bylo vaše nejnovější dabérské setkání se Streepovou?
Naposledy jsem dělala komedii Nějak se to komplikuje, kde byl jejím partnerem Alec Baldwin.
Potkaly jste se někdy i osobně?
Jednou na Hradě, když v 90. letech přijela do Prahy na tehdejší konkurenční festival Varů. Prohodily jsme spolu pár vět, potřásly si rukama. Myslím, že byla ráda, rozsvítily se jí oči, když jí řekli, že česky mluví mým hlasem. Jen já jsem na chvilku znejistěla, jestli Američané vůbec vědí, co je to dabing.

Sen

19. září 2010 v 12:18 | Merylenka
Sen,sny jsou pro každého znás něčím zvláštní.Zdá se nám že trvají celou noc,ale trvají pouhé minuty,některé jen sekundy.Zdají se nám krásné sny,ale i noční můry.
Ráno když mnozí z nás stávají do školy,nebo do práce a probudí nás budík a zdá se nám krásný sen,jsme naštvaní a chceme ještě snít,alespoň já ano.
Někomu se zdají sny i na pokračování,ale u mě tomu tak není,když si lehnu do postele a chci dosnít svůj krásný sen,ale zdají se mi jen nesmyslné sny co nenají ani hlavu ani patu.
Když se mi zdá sen o mé nejoblíbenější heřečce,mam vždy skvělou náladu.
Mé sny vám tady nebudu vypisovat,je jich opravdu mnoho,proto doufám že se vám trošku tento článek líbí vaše                                        
                                                                                                     Merylenka-Lenka

Ocenění pro Zlatu Adamovskou

19. září 2010 v 12:10 | Merylenka
Na šestnáctém ročníku udělování cen Františka Filipovského za dabing se nejlepšími dabéry stali Zlata Adamovská a Tomáš Juřička. Adamovská získala ocenění za roli sestry Belauvier ve filmu Pochyby, kde dabovala herečku Meryl Streepovou. Tomáš Juřička si vysloužil titul nejlepšího dabéra za roli otce Ranceho ve filmu Hvězda salónu, hlas půjčil herci Gérardu Jugnotovi.
Herečka Zlata Adamovská poděkovala za cenu ze záznamu (Přelouč, Ceny Františka Filipovského - 18. září 2010)
Herečka Zlata Adamovská poděkovala za cenu ze záznamu (Přelouč, Ceny Františka Filipovského - 18. září 2010)   foto: Alexandra Mlejnková,  ČTK
Ani jeden z oceněných herců se však na předávání, které se konalo v P5elouči na Pardubicku, cen nemohl dostavit. Na velkoplošné obrazovce alespoň proběhl před diváky v sále i těmi, kteří předávání cen sledovali na projekci před Záložnou, předtočený rozhovor se Zlatou Adamovskou. Poté, co se ukázalo, že získala první místo v soutěži o nejlepšího dabéra, porušil Jan Rosák desatero moderátora přinesl si na jeviště mobilní telefon.
"Moderátror by neměl mít nikdy u sebe telefon, ale zkusím udělat výjimku a zavolám přímo Zlatě Adamovské, která  právě teď těsně před premiérou," řekl. S mikrofonem u telefonu nakonec mohl přát Adamovské v přímém přenosu. "Jestli si jako myslíte, že jste mi udělali radost, tak já vám něco povím: udělali a velikou. Za to vám všem děkuju," vzkázala Adamovská divákům po telefonu.