Leden 2011

Iron Lady

21. ledna 2011 v 12:22 | Merylenka

Meryl Streepová trénovala v britském parlamentu na roli Železné lady

Americká herečka Meryl Streepová překvapila britské poslance, když se na ně přišla podívat přímo do parlamentu. Její návštěva souvisela s hereččinými přípravami na roli Margaret Thatcherové ve filmu The Iron Lady (Železná lady).
Zlaté glóby 2010 - Meryl Streepová

Objevila se tam ve středu a z galeriepro návštěvníky sledovala odpovědi britského premiéra Davida Camerona na otázky zákonodárců. O návštěvě známé herečky informovalo několik politiků pomocí Twitteru.
Jedenašedesátiletá Streepová ztvární v připravovaném filmu Margaret Thatcherovou v době příprav na válku o Falklandy. Thatcherová, které se také přezdívalo Železná lady,bylajedinou političkou, jež se zatím stala britskou ministerskou předsedkyní.
Práce na filmu Streepovou znovu spojí s režisérkou Phyllidou Lloydovou, která s ní v roce 2008 natočila muzikálový hit Mamma Mia!. Manžela Thatcherové Denise by měl hrát podle listu Hollywood Reporter Jim Broadbent.
Margaret ThatcherováMeryl Streep na 82. udílení filmových Oscarů
Margaret Thatcherová a Meryl Streepová: můžete začít hledat společné rysy
K chystanému snímku už se vynořily první reakce a nejsou zrovna pozitivní. Nejvíce se pochopitelně bouří děti političky. Thatcherovou prý totiž scénář popisuje jako stařenku trpící demencí, která mluví sama se sebou a nemá ponětí, že jí zemřel manžel.
"Příbuzní byli tím, co se o filmu dozvěděli, zděšeni," sdělil britskému listu The Guardian přítel slavné rodiny. "Hodně je to vzalo, ale nechtějí se vyjadřovat veřejně, aby zájem o film zbytečně nezvyšovali," vysvětlil.
"Děj se odehrává v nedávné minulosti a paní Thatcherová se v něm ohlíží nejen za svými úspěchy, ale i za neúspěchy, to je pravda," komentuje to diplomaticky Cameron McCracken z filmové společnosti Pathé s tím, že v popředí je ovšem téma "moci a ceny, kterou za moc musíte zaplatit, a příběh každého, kdo někdy musel kloubit soukromí a hodně viditelnou kariéru."